BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Semmit sem tudni a 2009-es adótervekről

2008. július 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Még nincs konkrét elképzelése sem a kormánynak, sem a pénzügyi tárcának arról, hogy milyen adóváltozások képzelhetők el jövőre vagy akár középtávon - erről Veres János pénzügyminiszter szólt a tegnapi kormányszóvivői tájékoztatón. A miniszter azt sem tudta megmondani, hogy egyáltalán mikor tárgyalhatja a kormány a 2009-es adókoncepciót, illetve a költségvetési keretszámokat. Az bizonyos, hogy a holnapi kormányülésen nem lesz napirenden a kérdés.
A pénzügyminiszter egy újságírói kérdésre válaszolva ismét leszögezte, hogy a kormány nem tervez semmiféle áfakulcscsökkentést az élelmiszerárak mérséklése érdekében. Veres szerint ugyanis ez a lépés negyedével növelné az államháztartási hiányt, s ezt a luxust nem engedheti meg magának a költségvetés.
Ha már a jövő adóterveiről nem volt mit mondania, a pénzügyminiszter a közelmúltban megtett egyszerűsítési lépéseket sorolta fel. Minden kiemelt adónemmel kapcsolatban megemlített egy-egy egyszerűsítő lépést, így mintegy előnyként aposztrofálta a középső áfakulcs eltörlését is, mondván, lényegében egykulcsossá vált az áfarendszer. A számviteli törvény kapcsán megemlítette: a kötelező közzététel és az egyszerűsített beszámoló bevételi és mérlegfőösszeg-beli határának emelése nyomán a cégek 90 százaléka számára sokkal egyszerűbbé vált az adminisztráció.
A közzétételre kötelezettek köre húszezerrel csökkent azzal, hogy annak 50 helyett csak százmillió forint felett kell eleget tenni. Ez a lépés a korábbi kötelezettek egyharmadát mentesítette. Az egyszerűsített éves beszámoló elkészítésére kötelezettek köre a 150 milliós mérlegfőösszeg-határ 500 millióra emelése után drasztikusan bővült: a társaságok 98 százalékának már nem kell klasszikus beszámolót készítenie.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet