BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmilliós fogyasztóvédelmi bírság cigarettaárusítás miatt

2008. július 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) mintegy 230 millió forint bírságot szabott ki a 18 éven aluliakat alkohollal és dohányáruval kiszolgálókra - közölte a hatóság. Az NFH közlése szerint az áprilisban végzett vizsgálat megerősítette az eddigi tapasztalatokat, miszerint a dohányterméket és szeszes italokat forgalmazó vállalkozók gyakran megszegik a fiatalkorúak kiszolgálására vonatkozó szabályokat. A hatóság az egységes bírságpolitika alapján összesen 229,1 millió forint bírságot szabott ki, amelyből 107,8 millió forint volt a fogyasztóvédelmi és 121,3 forint a reklámfelügyeleti bírság. A bírságon felül a hatóság több esetben is úgy határozott, hogy megtiltja a kereskedelmi vagy vendéglátó-ipari egység számára dohánytermék, valamint alkoholtartalmú ital forgalmazását, sőt ideiglenes üzletbezárásra is sor került. Az NFH ígérete szerint az idén még kétszer tartanak ebben a témában országos vizsgálatot.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet