BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megerősítette együttműködését az APEH és a VP

2008. július 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megújított megállapodást írt alá Nagy János, a Vám- és Pénzügyőrség (VP) országos parancsnoka és Szikora János, az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) elnöke a két szervezet közös vezetői értekezletén, amelyen Veres János pénzügyminiszter is részt vett. Veres értékelése szerint mindkét szervezet teljesítette az első félévre előírt ellenőrzési és bevételi célokat, majd hozzátette: nagyon fontos, hogy az elvárások éves szinten is teljesüljenek, elősegítve ezzel, hogy tisztuljon a gazdaság, többen vegyenek részt a közteherviselésben és ennek eredményeképpen mérséklődjenek a terhek. A 2005-ben kötött megállapodás mostani kiegészítése alapján a két szervezet együttműködése azokon a területeken fejlődik és erősödik, amelyeken ezt a kor kihívásai és a megváltozott jogszabályok szükségessé teszik, így a jogi és koordinációs tevékenységben, az ellenőrzésben, a végrehajtásban, az oktatásban és az adatcsere területén. Az év első félévében a VP és az APEH közös ellenőrzéseinek száma 7,6 százalékkal nőtt, a kiszabott bírság 32 százalékkal, az üzletbezárások száma pedig 26 százalékkal. A közös nagy ügycsoportokban - ilyen a számlagyárak felderítése - hárommilliárd forint értékű fiktív számlát tártak fel.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet