BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fejleszteni kell a GYSEV-et

2008. július 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelentős állami támogatásra van szüksége a vasútnak az adófizetői forintokból, azonban nem mindegy, hogy ezt a támogatást hogyan használják fel - mondta Csepi Lajos, a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium (KHEM) közlekedési szakállamtitkára csütörtökön Sopronban, a Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút (GYSEV) Zrt. vasutasnapi ünnepségén. A társaság a távirati irodának eljuttatott közleményében idézi Csepi Lajost, aki hangoztatta: a jövő a vasúté, de csak akkor, ha a jelen kihívásaira megfelelő válaszokat adunk. A szakállamtitkár rámutatott: azért kötöttek közszolgáltatási szerződést elsőként a GYSEV-vel, hogy a személyszállításban ellenőrizhető minőségi javulást érhessenek el. Emellett megkezdték a munkát, hogy a jövő évi kontraktust is aláírhassák. Szabó András, a GYSEV igazgatóságának elnöke köszöntőjében kiemelte, hogy 2007-ben eredményes évet zárt a vállalat, de ahhoz, hogy ezt az idén is megismételhessék, fejleszteni kell a személyszállítási szolgáltatások minőségét.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet