BUX 138979.68 -0,23 %
OTP 45200 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új intézmény születhet Békéscsabán

2008. július 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár egyelőre semmilyen érdemi döntést nem hozott a helyi közgyűlés, egy bizottsági anyagból kiolvasható, hogy magánklinika építését fontolgatja Békéscsabán egy debreceni befektetői csoport, a Szín-Fa Kft. Az elképzelések szerint 2,2 milliárd forintért épülne meg a Szín-Fa Kft. egészségügyi központja, ami a tervek szerint tizenhat orvosnak kiszolgáló személyzettel együtt százhét embernek adna munkát. A békéscsabai közgyűlés városfejlesztési, környezetvédelmi és mezőgazdasági bizottsága elé tárt projektismertetőben olvasható, hogy az egészségügyi feladatok ellátásához kétezer négyzetméteres épületegyüttest építenének egy, a Lencsési úton található telken, ahol korábban ifjúsági tábor működött. Az önkormányzat azért kerül a képbe, mert a szóban forgó ingatlan a város tulajdona, amelyre 58,9 millió forintért tett vételi ajánlatot a Szín-Fa Kft. Az ügy azonban némileg elakadni látszik, mert a közgyűlés a bizottsági anyag beadását követően egyelőre nem tűzte napirendjére a telekértékesítésről szóló témát.
A debreceni befektetői csoport a tervezett projekt orvos szakmai középpontjában olyan prevenciós, gyógyászati és rehabilitációs tevékenységeket szerepeltet, amelyek a békéscsabai kórház OEP által finanszírozott szolgáltatásait kiegészítik, és egyben kerüli, hogy a városi kórházzal párhuzamos kapacitásokat építsen ki. A bizottság számára összeállított ismertetőben az is olvasható, hogy az egészségügyi központ várható tevékenységi körében esztétikai-szépészeti kezelések, kozmetológia, plasztikai sebészet, alternatív tumorgyógyászat és menedzserszűrés is szerepel.

Bod Péter
Bod Péter

Ez is érdekelhet