Tegnap kezdődött az az átmeneti időszak, amikor a vállalkozások a kormány szerint szabályosan, a törvény szerint viszont szabálytalanul alkalmazzák régi TEÁOR-besorolásukat. Elvileg július elsejéig kellett volna minden vállalkozásnak áttérnie az új, uniós szabvány szerinti tevékenységi besorolásra, ám több százezren ezt nem tudták megtenni. Például mert egyéb besorolások, így a tevékenységhez kötődő képesítések rendszere nem lett összefésülve a TEÁOR-átalakítással. A kormány december 31-ig kitolta a határidőt, ám míg a cégek esetében elegendő volt egy rendeletet módosítani, addig az egyéni vállalkozókat nem rendelet, hanem törvény köti a júliusi átálláshoz. Ezt azonban csak ősszel lehet módosítani. Papíron tehát a több százezer érintett vállalkozó addig törvényt sért, és csak a kormány szavában hihet, hogy nem kap bírságot a mulasztásért.
