BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végleg megszűnt a vasúti hivatal

2008. június 30. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) Központi Hivatala látja el mától a Magyar Vasúti Hivatal (MVH) feladatait egy júniusban hozott kormányrendelet alapján. A megszűnő MVH munkáját az NKH stratégiai és módszertani igazgatóságán főosztály végzi majd, de vezetőjének személyéről még nincs döntés - válaszolta a távirati iroda kérdésére Polcz Kornélia, az NKH kommunikációs osztályának vezetője. Az NKH engedélyező hatóságként kiadja, ellenőrzi, módosítja és visszavonja az országos, térségi, elővárosi, helyi és saját célú vasúti társaságok működési engedélyét. A hatóság célja, hogy az állami vasúti infrastruktúra használata, a veszélyes üzemként működő vasúti közlekedés, az ország, a térség szempontjából fontos közlekedési és szállítási rendszer a szakmai, pénzügyi és jogi szempontból megbízható vasúti társaságok számára nyitva legyen. A vasúti infrastruktúra igénybevételének feltételeit és árait az NKH Központi Hivatala ellenőrzi, és szükség szerint megváltoztatja. A hatóság látja el a vasút piacfelügyeletét is: ellenőrzi a vasúti szolgáltatásokat, folyamatosan nyomon követi, elemzi a vasúti piacok működését, és arra törekszik, hogy a piaci zavarokat megelőzze.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet