Az országgyűlés mezőgazdasági bizottságának fideszes képviselői erre a hétre a bizottság rendkívüli összehívását kezdeményezik, hogy a testület tárgyalja meg: az EU-tagok közül miért Magyarországon emelkednek a legdrasztikusabb mértékben az élelmiszerárak. A kormány semmit nem tesz a nagymértékű élelmiszerár-emelkedés megakadályozására - állította Font Sándor, a bizottság elnöke sajtótájékoztatóján. A mezőgazdasági bizottság rendkívüli ülésén arra kívánnak választ kapni, mi okozta a kormányzati képviselők és a szakmai szervezetek szerint a drasztikus áremelést, és az adatok birtokában milyen lépések tehetők a továbbiakban a drágulás megakadályozására. Az élelmiszerpiac jelenlegi helyzete, az ott lezajlott áremelkedések mértéke nem tesz szükségessé kormányzati beavatkozást - mondta ezzel kapcsolatban Dékány András, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium szóvivője. Szerinte az idei, a tavalyinál lényegesen nagyobb termés várhatóan jelentős mértékben csökkenti az alapanyagok árát, és az megmutatkozik az élelmiszerárak alakulásában is.
