BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Durván nőttek a feldolgozóipari árak

2008. június 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem meglepő módon az elmúlt 12 hónapban a feldolgozóiparon belül a kőolaj-feldolgozás területén nőttek leginkább az árak, a szektorban 28,9 százalékos áremelkedés volt tapasztalható - derül ki a KSH legfrissebb adataiból. A villamosenergia-, gáz-, gőz- és vízellátás ágazatában is jelentős, 15,2 százalékos emelkedés következett be, de nem maradt el sokkal az élelmiszer-, ital-, dohányszektor sem: itt 13,7 százalékos tizenkét havi áremelkedés következett be tavaly május óta. Árcsökkenés csak egy-két területen, így a textiliparban és a járműgyártás területén volt, előbbi ágazatban 2,1 százalékkal, utóbbinál pedig 0,5 százalékkal mérséklődtek az árak. A feldolgozóipar egészében átlagosan 9,8 százalékos áremelkedés következett be 2007 májusa és 2008 májusa között, havi szinten pedig áprilishoz képest májusban 0,4 százalék volt az emelkedés mértéke. A belföldi értékesítés árai májusban 0,3 százalékkal nőttek az áprilisihoz képest, ez évi szinten 11,7 százalékos emelkedésnek felel meg. Az exportértékesítés, áprilishoz viszonyítva, 2,2 százalékkal csökkent, ami 12 havi szinten 0,1 százalékos mérséklődést jelent.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet