BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A héten tárgyalja a kormány az új eü-törvényt

2008. június 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A héten várhatóan a kormány elé kerül az egészségbiztosítás átalakításának koncepciója. A tervezeten jelenleg az utolsó simításokat végzi az egészségügyi tárca - mondta el Kökény Mihály, az MSZP egészségügyi szakpolitikusa a párt országos választmányának szünetében a távirati irodának. A korábbi egészségbiztosítási törvényt, amely több egészségbiztosítási pénztár felállításáról szólt, az idén májusban visszavonta az országgyűlés. Az új, kormány elé kerülő koncepció szerint nincs magánszereplő a kötelező egészségbiztosításban. A lényeges elemek a decentralizálás, a regionalizáció, és hogy a térségi egészségbiztosító nagyobb szerepet kapna a szolgáltatások vásárlásában. Fontos változtatás, hogy megmaradna ugyan a korábbi kapacitásszabályozás, de a területi ellátási kötelezettségekben és a teljesítményvolumenekben nagyobb rugalmasságot teremtenének a szakmai ésszerűség követelményeinek jobb érvényesítése érdekében.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet