A héten várhatóan a kormány elé kerül az egészségbiztosítás átalakításának koncepciója. A tervezeten jelenleg az utolsó simításokat végzi az egészségügyi tárca - mondta el Kökény Mihály, az MSZP egészségügyi szakpolitikusa a párt országos választmányának szünetében a távirati irodának. A korábbi egészségbiztosítási törvényt, amely több egészségbiztosítási pénztár felállításáról szólt, az idén májusban visszavonta az országgyűlés. Az új, kormány elé kerülő koncepció szerint nincs magánszereplő a kötelező egészségbiztosításban. A lényeges elemek a decentralizálás, a regionalizáció, és hogy a térségi egészségbiztosító nagyobb szerepet kapna a szolgáltatások vásárlásában. Fontos változtatás, hogy megmaradna ugyan a korábbi kapacitásszabályozás, de a területi ellátási kötelezettségekben és a teljesítményvolumenekben nagyobb rugalmasságot teremtenének a szakmai ésszerűség követelményeinek jobb érvényesítése érdekében.
