BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötszázan juthatnak munkához Észak-Magyarországon

2008. június 16. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szociális és munkaügyi tárca csaknem 2,5 milliárd forint munkahelyteremtő beruházási keretéből az észak-magyarországi régió három megyéje - Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád - több mint félmilliárd forintot kap. Ebből a pénzből csaknem félezer ember juthat munkához - mondta Szabó József, a régió munkaügyi központjának főigazgatója. A Szociális és Munkaügyi Minisztérium munkahelyteremtő beruházások támogatására az idén meghirdetett pályázatának elsődleges célja az új munkahelyek létrehozásának támogatása volt, főleg a kedvezőtlen helyzetű térségekben. A minisztérium a pályázattal a hátrányos helyzetű munkavállalók foglalkoztatásának ösztönzését, a regionális különbségek mérséklését, a fejlődőképes vállalkozások piaci pozíciójának megerősítését, versenyképességük javítását is szorgalmazta. Az észak-marországi régióból 33 pályázót támogattak.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet