BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre áttérhet az ország az SPS rendszerre

2008. június 16. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az agrártárca elképzelései szerint Magyarország jövőre várhatóan áttér az egyszerűsített területalapú támogatási rendszerről az egységes gazdaságtámogatási rendszerre, az SPS-re - mondta Gőgös Zoltán, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) államtitkára. Az SPS rendszer lényege, hogy alkalmazásával a termelés és a támogatás különválik egymástól, az utóbbi vagyoni jellegű jogosultsággá válik és forgalomképes lesz. Gőgös Zoltán arról is beszélt, hogy a jelenleg regisztrált mintegy 200 ezer mezőgazdasági termelő kétféle módon jut majd támogatáshoz az SPS rendszerben. Az egyik támogatási forma az úgynevezett regionális komponens lesz, amely a támogatás nagyobbik hányadát, mintegy 70 százalékát teszi majd ki. Az SPS rendszert azért kell bevezetni Magyarországon, mert ha ezt nem teszi meg az agrárkormányzat, úgy a magyar gazdálkodók a fejlett országok agrártámogatásának csupán 60-65 százalékához juthatnak a továbbiakban.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet