Egy útfelújítási projekt kapcsán 2, illetve 6 millió forintra bírságolta a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-t a Közbeszerzési Döntőbizottság, mivel nem tette közzé időben a szerződések módosításait - derül ki a Közbeszerzési Értesítőből. Az MTI-Eco beszámolója szerint a szabálytalanságra a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) hívta fel a figyelmet. A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. jogelődje, az Útgazdálkodási és Koordinációs Igazgatóság még 2003-ban szerződött az ISPA végrehajtó szervezettel arra, hogy uniós támogatást kap a magyar főutak korszerűsítésére. Az egyik projekt a 42-es és a 47-es számú főutak egy-egy szakaszának átépítése volt. A két beruházásra külön-külön jelent meg a közbeszerzési felhívás 2005 októberében, és mindkettőt a Bihar 2006 nevű közös vállalkozás nyerte meg. Múlt év októberében, egy évvel az eredeti határidő lejárta után a felek módosították a szerződéseket. A határidő az első esetben 2008. július 31., míg a másodikban 2008. május 31. lett. Megemelkedtek a díjak is: az első esetben 1 millióval, a másodikban mintegy 700 ezer euróval (4, illetve 11,4 millió euróról). A módosítást az arra illetékes állami szervezet ellenjegyezte, vagyis tudomásul vette. A módosításról szóló hirdetmény idén márciusban jelent meg a Közbeszerzési Értesítőben. Az ellenőrzések során a Kehi megállapította, hogy a szerződések módosításait öt munkanapon belül kellett volna közzétenni, vagyis 2007. november 9-éig. Ugyanerre az álláspontra jutott a Közbeszerzési Döntőbizottság is.
