Magyarország egy olyan európai uniós tudományos intézetet képzel el, amely kicsi, rugalmas, de egy hálózatot is tud mozgatni, amely képviseli az uniós szellemiséget és teljesen illeszkedik az uniós összetartási törekvésekhez - mondta Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter azon a csütörtöki brüsszeli bemutatón, amelyen Kroó Norbert tudományos akadémiai alelnök és Beleznay Éva budapesti főépítész társaságában részletesen ismertette Budapest jelöltségét az EU leendő innovációs és technológiai intézetének székhelyéül. A magyar főváros négy másik pályázó - a németországi Jéna, a lengyelországi Wroclaw, a spanyolországi Sant Cugat del Valles, valamint a közösen induló Bécs és Pozsony - elől szeretné elnyerni az intézet székhelyét, és a magyar miniszter erre jó esélyt lát. Az EU-tagországok versenyképességi ügyekkel foglalkozó miniszterei a tervek szerint a jövő héten kiválasztják a székhelyt adó várost - tegnapig már valamennyi pályázó megtartotta bemutatóját Brüsszelben.
