BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Innovációs központ lehet Budapest

2008. május 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarország egy olyan európai uniós tudományos intézetet képzel el, amely kicsi, rugalmas, de egy hálózatot is tud mozgatni, amely képviseli az uniós szellemiséget és teljesen illeszkedik az uniós összetartási törekvésekhez - mondta Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter azon a csütörtöki brüsszeli bemutatón, amelyen Kroó Norbert tudományos akadémiai alelnök és Beleznay Éva budapesti főépítész társaságában részletesen ismertette Budapest jelöltségét az EU leendő innovációs és technológiai intézetének székhelyéül. A magyar főváros négy másik pályázó - a németországi Jéna, a lengyelországi Wroclaw, a spanyolországi Sant Cugat del Valles, valamint a közösen induló Bécs és Pozsony - elől szeretné elnyerni az intézet székhelyét, és a magyar miniszter erre jó esélyt lát. Az EU-tagországok versenyképességi ügyekkel foglalkozó miniszterei a tervek szerint a jövő héten kiválasztják a székhelyt adó várost - tegnapig már valamennyi pályázó megtartotta bemutatóját Brüsszelben.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet