Gyurcsány Ferenc miniszterelnök párizsi útján, miután stratégiai partnerségi megállapodást írt alá Nicolas Sarkozy államfővel, kitért a Magyarországon alkalmazandó reformjellegű törekvésekre. Ezek szerint új ösztönzést kell adni Magyarországnak, közben nyugalmat kell teremteni a hétköznapokban. A reformtörekvések közül kiemelte a magyar adórendszer megújításának szükségességét, ami több lesz, mint a szokásos éves igazítás, de kevesebb, mint egy adóreform. A sejtelmes szavak mögött valószínűleg a négyszázalékos különadó eltörlése szerepel (legalábbis erre részletesen kitért), amit egyebek mellett a régióban legalacsonyabb kulcsú, 16 százalékos társasági adó emelésével kompenzálna a kormány. Emellett a munkavállalók után fizetendő, 1950 forintos tételes egészségügyi hozzájárulás eltörlésére, valamint a társadalombiztosítási járulék csökkentésére és az adóbevallás egyszerűsítésére is törekszik a kormány Gyurcsány szerint. Ezek a javaslatok nem jelentenek újítást a korábban megismert elképzelésekhez képest, bár az mindenképp jelzés értékű, hogy a szocialisták adóreform jellegű javaslatot szellőztetnek meg, miközben az ellenzék az egykulcsos adórendszert népszerűsíti.
