BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Romániával vezethetjük be az eurót

2008. május 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szlovákia eurós csatlakozásával kapcsolatban az Erste Bank elemzést végzett a többi újonnan csatlakozó állam esélyeivel kapcsolatban. Az elemzés szerint a költségvetési konszolidációval kapcsolatos legnagyobb politikai árat Magyarország fizette meg, a kormánynak gazdasági visszaesés idején kellett csökkentenie a költségvetési deficitet. Jelenleg úgy tűnik, hogy Magyarország a reformokkal járó hátrányok miatt 2012 előtt nem lesz képes teljesíteni a középtávú célt, hogy a strukturális deficit egy százalék alá csökkenjen. Nyeste Orsolya, az Erste Bank makroelemzője szerint 2014 tűnik a legkorábbi dátumnak, amikor Magyarország csatlakozhat az euróövezethez. A Cseh Köztársaságnak sokkal több az esélye a korábbi euróbevezetésre, ám ott az egységes európai valuta kérdése nem számít politikai prioritásnak. Csehországgal ellentétben Lengyelországban a gyors euróbevezetést segíti az erős kormányzati támogatás, amelynek folyományaként az ország 2013-ig vélhetően be is lép az euróövezetbe. Románia 2013-ban kérheti felvételét az euróövezetbe és 2014-ben valószínűleg csatlakozni is tud.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet