BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Benépesülhet a pécsi magasház

2008. május 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy csomagban próbálja meg értékesíteni Pécs városa a korábban többszöri nekifutás után is eladhatatlannak bizonyult ingatlanait. A közös értékesítést március végén határozta el a közgyűlés. A május elsején lejárt határidőig egyetlen társaság, egy spanyol cég (Milton 2006) nyújtott be érvényes ajánlatot a tenderre.
A tervek szerint a nettó 5,2 milliárd forint értékű - összesen hét épületből, telekből álló - ingatlanegyüttest több tíz milliárd forintért fejlesztené a társaság, amellyel Tasnádi Péter polgármester reményei szerint júniusban szerződést is köthetnek. Az ingatlanok között van két laktanya, egy épp kiürítés alatt álló orvosi rendelő, telkek és a magasház néven elhíresült, húsz éve üresen álló épület is. Utóbbi egyébként 410 millió forintot ér az értékbecslés szerint. A magasházat más is szívesen magáénak tudta volna: március 27-én ugyanis egy, a magasház hasznosítását célzó, 450 millió forintos vételi ajánlatot tartalmazó tendert minősített érvénytelennek a közgyűlés. Ugyanezen a napon tették le az asztalra azt a kész tervet, amely szerint a magasházat is magában foglaló ingatlanportfóliót célszerű volna egy csomagban eladni.
Az elutasított ajánlattevő leginkább parkolóház és irodák kialakításán gondolkodott, a mostani ajánlat viszont lakásokat és irodákat álmodna a 25 emeletes monstrumba. A közgyűlés indoklása szerint egyébként többek között azért utasították el az első ajánlattevőt, mert a vételár kifizetését extra feltételekhez kötötte, például a nagy alapterületű irodák bérleti szerződései meglétéhez.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet