Elfogadta a kormány az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium által kidolgozott törvénytervezetet a turizmusról. A normaszöveg ezek szerint a közeljövőben megismerhető lesz, talán már a tavaszi ülésszakban tárgyalhatja az országgyűlés - persze most még nem lehet tudni, mikor fogja megszavazni. A törvénytervezet alapfogalmakat is tisztáz, például azt, hogy mi is a turizmus. Meghatározza majd, kinek milyen kötelezettségei lesznek a jövőben. Az önkormányzatok például csak akkor pályázhatnak majd turisztikai célokra, ha az idegenforgalmi adóhoz kapcsolódó költségvetési hozzájárulást turisztikai célokra fordítják. A turizmustörvény létrejöttéig jogszabály nem határozta meg részletesen, hogy melyek a turizmussal kapcsolatos állami és önkormányzati feladatok, hogyan alakul az irányítás és a szervezetrendszer, milyen legyen a turizmusban képződő források visszaforgatásának mechanizmusa - így a forrásosztogatás ad hoc jellegű volt -, miként kell az állami intézkedések ágazatközi összehangolásáról gondoskodni. Szakértők szerint kérdéses, mennyiben hoz érdemi változást az új jogszabály - a kereskedelmet sem alakította át gyökeresen a 2005-ben hatályba léptetett kereskedelmi törvény.
