A cseh villamos művek (CEZ) és a Mol 2009-ben kezdi el közös projektjét, amelynek keretében két erőművet építenek - közölte tegnap Martin Roman, a CEZ vezérigazgatója. A CTK hírügynökség szerint a két nagyvállalat között intenzív tárgyalások folynak az ügyben, ezek kimenetelével elégedett a CEZ, a megbeszélések várhatóan 2007 végén zárulnak. A két gázüzemű erőmű kapacitását egyenként 800 megawattra tervezik, az egyik a pozsonyi Slovnaft területén valósul meg, a másik pedig valahol Magyarországon. Csehország legnyereségesebb cége, a CEZ korábban vegyesvállalatot alapít a Mollal. A két cég két területen is kiegészíti egymást. A Mol a cseh cég partnere Magyarországon, ahol a CEZ nem tevékenykedik, másrészt jelentős játékos a gázüzletágban - mondta Martin Roman. A CTK megjegyezte: a cseh energiacég továbbra is fontolgatja, hogy 10 százalékos részesedést szerez a Molban.
