BUX 139858.34 0,17 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

közös projektben a CEZ és a Mol?

2007. november 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cseh villamos művek (CEZ) és a Mol 2009-ben kezdi el közös projektjét, amelynek keretében két erőművet építenek - közölte tegnap Martin Roman, a CEZ vezérigazgatója. A CTK hírügynökség szerint a két nagyvállalat között intenzív tárgyalások folynak az ügyben, ezek kimenetelével elégedett a CEZ, a megbeszélések várhatóan 2007 végén zárulnak. A két gázüzemű erőmű kapacitását egyenként 800 megawattra tervezik, az egyik a pozsonyi Slovnaft területén valósul meg, a másik pedig valahol Magyarországon. Csehország legnyereségesebb cége, a CEZ korábban vegyesvállalatot alapít a Mollal. A két cég két területen is kiegészíti egymást. A Mol a cseh cég partnere Magyarországon, ahol a CEZ nem tevékenykedik, másrészt jelentős játékos a gázüzletágban - mondta Martin Roman. A CTK megjegyezte: a cseh energiacég továbbra is fontolgatja, hogy 10 százalékos részesedést szerez a Molban.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet