A kormány benyújtotta a személyi jövedelemadó (szja) meghatározott részének felhasználására vonatkozó törvény módosításáról szóló javaslatot. A leglényegesebb változás, hogy jövőre megszűnik a borítékos rendszer és az adóbevallási nyomtatvány részét képezi majd a rendelkező nyilatkozat. A bevalló személyes adatait tartalmazó részt az adóhatósági perforáció mentén elválasztja a kedvezményezett adószámát, illetve technikai számát tartalmazó résztől, majd a nyilatkozatot ugyanúgy kezeli, mint eddig. Borítékozni csak azoknak kell majd, akik a nyilatkozatot közvetlenül (személyesen vagy postán), illetve a munkáltatón keresztül juttatják el az APEH-hez. A kiemelt előirányzatok száma az elmúlt időszakban indokolatlan mértékben növekedett - idén például hat kiemelt cél javára lehet rendelkezni -, ezért a jövőben legfeljebb két olyan előirányzat megnevezését tennék lehetővé, amelyek javára rendelkezni lehet.
