BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A jogosultak fele nem jelentkezett a regadóért

2007. augusztus 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A csaknem 73 ezer jogosult kevesebb mint fele, 31,5 ezer fő nyújtott be kérelmet a vámhivatalokhoz a regisztrációs adó visszaigénylésére. A Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP) kamatokkal együtt eddig 4,74 milliárd forintot fizetett vissza az igénylőknek és előzetes becslése szerint a visszatérítés összege elérheti a 6 milliárd forintot. A Pénzügyminisztérium 10 milliárd forinttal kalkulált a költségvetésben. A VPOP több mint 26 ezer kérelmet már feldolgozott és a törvényi feltételek, jellemzően a szükséges papírok, bizonylatok hiánya miatt 1429-et nem jogerősen, 664-et pedig jogerősen visszatusított. Az adót jelelmzően azok a magánszemélyek kérték vissza, akik maguk hozták be a gépjárművet és intézték az adófizetést.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet