A jövőben az adóhatóság revizorai szigorúbban élnek a jogszabályban biztosított lehetőségekkel a számla-, illetve nyugtaadás elmulasztása esetén – jelentette be tegnap Veres János pénzügyminiszter. A szankciók nevetségesen enyhék – véli Zara László, a Magyar Adótanácsadók és Könyvviteli Szolgáltatók Egyesületének elnöke, míg Kosztolányi Tamás, a KPMG adómenedzsere szerint a szankciók kellően szigorúak az elrettentéshez, de az előrelépéshez szükség van a rendszeres ellenőrzésre. Vámosi Nagy Szabolcs, az Ernst & Young adószakértője úgy gondolja, az új revizor egy év alatt behozza a ráfordított pénzt, a következő évben pedig akár már annak tízszeresét is „megtermeli”. Támogatja a számlaszigort az Országos Kereskedelmi Szövetség is.
Részletek a 2. oldalon
