Az Európai Bizottság tegnap jóváhagyta a Mátrai Erőmű Zrt.-nek nyújtott 47 millió euró értékű állami támogatást. A szubvenciót adókedvezmény formájában kapja az erőmű, amely kapacitásbővítésbe kezdett. A beruházás teljes költsége 669 millió eurót tesz ki, ennek negyedét a német RWE, az Energie Baden-Württemberg és a Magyar Villamos Művek közös tulajdonában lévő cég állja. Brüsszel az engedélyezéskor figyelembe vette, hogy az állami támogatás mértéke nem haladja meg a régió fejlesztése szempontjából szóba jöhető feltételek szabta összeget. Szerepet játszott, hogy a fejlesztés maga nyolcvan új munkahelyet teremt, és az is, hogy az erőmű elavult részlegének bezárásával kétszáz állás szűnt volna meg. Pozitív körülményként értékelték, hogy a liberalizált piacon a cég jobb pozícióból nyújthat majd szolgáltatást és a tervezett beruházás korszerű technológiája hozzájárul a környezet kíméléséhez. Az sem volt elhanyagolható tényező, hogy a Mátrai Erőmű Zrt. piaci részesedése nem haladja meg az árampiac 25 százalékát, tehát nincs szó versenytorzításról.
