BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Le kell faragni a magyar hiánycélból

2007. július 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az EU-pénzügyminiszterek szerint a magyar államháztartási hiányt akár még az idei évre kitűzött 6,8 százalékos GDP-arányos cél alá is kell szorítani. A miniszterek tegnapi brüsszeli találkozójukon elfogadták az Európai Bizottság múlt havi értékelését a konvergenciaprogram végrehajtásának eddigi lépéseiről, de hangsúlyozták, hogy a konszolidáció érdekében a reformok következetes végrehajtására van szükség, nem szabad megtorpanni. Egybevágva az EB intésével, a miniszterek is látnak kockázatot a hiány jövő évre tervezett mérséklésében, különösen ha a gazdaság növekedése fékeződne vagy a közkiadásokat nem sikerülne csökkenteni. Veres János pénzügyminiszter felszólalásában egyetértett kollégái aggodalmával, és reálisnak, teljesíthetőnek tartja a deficit csökkentéséről megfogalmazott elvárásokat, annál is inkább, mert a hazai számítások a legfrissebb adatok ismeretében idén immár 6,4 százalékos hiányt jósolnak. A pénzügyminiszterek részéről olyan konkrét ajánlások hangzottak el, mint például a közszféra bérszínvonalának kordában tartása. Veres szerint ebben az évben kisebb lesz a reálbér csökkenése a tavaly készített konvergenciaprogramban előirányzottnál, további jó hír, hogy az infláció is a tervezettnél gyorsabb ütemben csökken. Márpedig ezek alapján vélhetően a közvélemény is nagyobb megértést tanúsít a reformok iránt – mondja a miniszter.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet