BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bekeményítenek a hatóságok

2007. július 9. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

További lépéseket tervez a kormány a szürke- és a feketegazdaság visszaszorítása érdekében, mivel adó- és járulékcsökkentésre csak akkor kerülhet sor, ha sikerül bővíteni a közteherviselők körét – jelentette ki Gyurcsány Ferenc az APEH, a Vám- és Pénzügyőrség, a Munkaügyi Főfelügyelőség és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár vezetőivel folytatott megbeszélést követően. A miniszterelnök szerint a rendszerváltás óta először van látható jele a szürke- és feketegazdaság elleni fellépésnek, ami elsősorban a 2005 óta végrehajtott változtatásoknak köszönhető. Akkor a munkaügyi ellenőrök tízezer feketén foglalkoztatottra bukkantak, az idén várhatóan 50-60 ezerre. Az illegális üzemanyag-forgalom aránya két évvel ezelőtt 50 százalék körül mozgott, ma már 10 százalék alatt van – sorolta a sikeres területeket a miniszterelnök.
A legutóbbi kutatások szerint a feketegazdaság aránya Magyarországon a GDP mintegy 17-18 százalékára, azaz tavaly több mint 4000 milliárd forintra rúgott, így a költségvetés ezermilliárd forint adó- és járulékbevételtől esett el. Amennyiben az összeg befolyna, tíz százalékponttal lehetne mérsékelni a járulékterheket, és még az áfát is lehetne csökkenteni – tette hozzá a kormányfő, aki konkrét feladatot csak a vámosok számára jelölt ki; nekik elsősorban a hamis termékek forgalmának visszaszorításáért kell küzdeniük. A négy szervezet a hónap végéig dolgozza ki a feketegazdaság elleni harccal kapcsolatos, 2010-ig szóló terveit, amelyben a szükséges jogszabályváltozásokra és az igényelt többleterőforrásokra, vagyis a létszámbővítésre is megteszik javaslataikat. Azt azonban, hogy erre a költségvetésből mennyi pluszforrás juthat jövőre, egyelőre nem tudni.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet