BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem tolongnak a regadó-visszatérítésért

2007. június 6. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A regisztrációsadó-visszatérítésére jogosult mintegy 73 ezer főből legfeljebb 40 ezren jelentkeznek majd a pénzükért az augusztus 15-ei határidőig, a többiek várhatóan nem tudják beszerezni az igényléshez szükséges, a megfizetett adó összegét is tartalmazó számlát – mondta el lapunknak a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) illetékese. Az EU-csatlakozás és 2005 vége között a használt gépjárművek után megfizetett regadó egy része február közepe óta igényelhető vissza; eddig 20 ezer kérelmet nyújtottak be. Ezek háromnegyedét a vámhatóság már elbírálta, és mindössze ötszázat utasított el, mivel az igénylő továbbhárította a megfizetett adót, vagy nem csatolta a megfelelő okiratokat.
A jogosultaknak eddig 2,5 milliárd forintnyi regadót és 370 millió kamatot fizettek ki. Elsősorban azok fordultak a hivatalhoz, akik maguk vámkezeltették gépjárművüket, a kereskedőktől vásárlók nem tolongnak, mivel többségük nem rendelkezik olyan számlával, amely tételesen tartalmazza a megfizetett adót.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet