Májustól drágulnak a vonat- és buszjegyek
A gazdasági tárca egységesíti és emeli május elsejétől a helyközi közlekedés tarifáit. A vonatjegyek 17 százalékkal, a buszjegyek 4 százalékkal kerülnek majd többe. A tavaly meghatározott ütemterv szerint módosítják és egységesítik az utazási kedvezményeket is. A nappali tagozatos tanulók az iskola és lakhely közötti utazásnál használt bérletekre 90 százalékos kedvezményt kapnak, egyéb esetben a normál tarifa 32,5 százalékát kell megfizetniük. A nappali és esti tagozatos felsőoktatási hallgatók az iskola és lakhely közötti utazásra 67,5 százalékos bérletkedvezményt vehetnek majd igénybe.
Népszavazás a több-biztosítós modellről és az OEP-ről
Az Országos Választási Bizottság (OVB) szerdán hitelesítette egy fővárosi házaspár két, egészségüggyel kapcsolatos népszavazási kezdeményezését is. Amennyiben A. Zs. és neje összegyűjti a szükséges 200 ezer aláírást, legkorábban ősszel szavazhatnak az állampolgárok arról, hogy Magyarországon bevezethessék-e a mindenki által kötelezően választandó, üzleti alapon működő több-biztosítós egészségbiztosítást, és referendumot írhatnak ki arról is, hogy ha gazdasági társaság lesz az Országos Egészségbiztosítási Pénztárból, ne lehessen privatizálni azt.
