BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felpörögtek a regadó-befizetések

2007. április 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év első két hónapjában a regisztrációs adóból 15,9 milliárd forint folyt be a költségvetésbe, miközben a tavalyi év hasonló időszakában mindössze 9,8 milliárd forint – tájékoztatta lapunkat Sipos Jenő. A VPOP szóvivője szerint a több mint 60 százalékos bővülés elsősorban az adótétel-emelkedésnek köszönhető, amiatt ugyanis az adóigazgatási eljárások alá vont gépjárművek száma jelentősen emelkedett. A regadótételek az inflációs prognózisnak megfelelően átlagosan 6,1 százalékkal emelkedtek február 5-én, a használt autók után fizetendő teher viszont némileg csökkent az avultatási tábla módosítása miatt. A regadótábla egy újabb oszloppal is bővült, így az Euro 2-esnél rosszabb környezetvédelmi osztályba sorolt – 10 évesnél öregebb – gépjárművek is forgalomba helyezhetők. A lapunk által megkérdezett szakértők szerint azonban nem ennek tudható be a bővülés, hanem annak, hogy a kereskedők, illetve a gépjárművásárlást tervezők előrehozták a beszerzést, hogy a januári, alacsonyabb adóterhet fizethessék meg.
A regisztrációs adó visszaigénylésével kapcsolatosan eddig közel 13 ezer kérelem érkezett be a várt 72 ezerből (február közepétől számítva fél év áll az érintettek rendelkezésére). Továbbra is jellemzően azok a magánszemélyek kérték vissza az adót, akik maguk hozták be a gépjárművet és intézték az adófizetést. A visszatérítés összege átlagosan 110–140 ezer forint körül mozog, a pontos szám attól függ, hány hónapos volt a külföldről behozott gépjármű, amikor a regisztrációs adó megállapítására irányuló eljárást megindították.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet