Veres János pénzügyminiszter Brüsszelben megállapodott kollégáival a konvergenciaprogram végrehajtásáról szóló beszámoló menetrendjéről, amelyet majd csak nyáron – valószínűleg júniusban – tárgyal meg a pénzügyminiszteri tanács. A kormány áprilisban fogalmazza meg a jelentést, amelyet a hónap közepén az Európai Bizottságnak kell elküldeni; ez az ismert 2006-os adatok mellett tartalmazza majd az első negyedévi makroadatokat, továbbá a tárcák által eddig végrehajtott reformintézkedéseket. Végleges adat a tavalyi áht-hiányról csak kora ősszel várható, az önkormányzatok zárását követően, a hiány a korábbinál alighanem alacsonyabb lesz, „bizonyosan néhány tizedponttal tíz százalék alatt” – mondta Veres, aki szerint minimális a kormány, a jegybank és a KSH adata közti különbség, amelyet rövidesen egyeztetnek és korrigálnak. Hozzáfűzte: elhangzott egy nagyon alacsony adat is, ez sem kizárt, „de ezt én ma nem kívánom megismételni”. Lapunk kérdésére, miszerint aggódik-e az erős forint miatt, azt válaszolta: nem jó, ha árfolyamügyben nyilatkozik a pénzügyminiszter. Véleménye szerint a jelenlegi kurzust Szlovákia közelsége, a korona árfolyamváltozása befolyásolja leginkább; de valószínűleg rövidesen kialakul majd – a piaci viszonyok közepette – egy reális forintárfolyam.
