Márciusban utalja a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság az idei évre esedékes tizenharmadik havi nyugdíj első részletét, a havi nyugdíj 50 százalékát. A tizenharmadik havi ellátás esedékes összegét nem külön kapják kézhez a jogosultak, hanem a szokásos nyugdíj-kifizetési napon, a március havi nyugdíjjal együtt, de a nyugellátási utalványon külön bontásban szerepelnek majd az összegek. (A Magyar Posta a fővárosban és a kiemelt városokban március 7-én, egyéb településeken pedig március 12-én kezdi meg a kifizetést.) A bankszámlával rendelkező nyugdíjasok március 12-én juthatnak hozzá az ellátásukhoz.
