BUX 139331.15 0,02 %
OTP 45480 0,4 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendbe tenné a közbeszerzéseket Kóka

2007. február 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hatékonyabbá és átláthatóbbá kell tenni az állam működését, az egyik fontos lépés a közbeszerzések rendbetétele – mondta Kóka János gazdasági miniszter az Economist brit gazdasági hetilap budapesti konferenciáján. Az SZDSZ elnöki posztjára is pályázó tárcavezető szerint az állami pénzügyek átláthatóságának növelése elengedhetetlen az adóelkerülés visszaszorításához.
A közbeszerzési teendőkkel kapcsolatban a miniszter – hangsúlyozva, hogy mint liberális politikus beszél – nem bocsátkozott részletekbe, felhívta ugyanakkor a figyelmet arra, hogy az autópálya-építés esetében a verseny megteremtésével 40 százalékkal csökkentették a költségeket. A kormány, bár elsősorban a kommunikáció terén követett el hibákat, és voltak szakpolitikai problémák is, mindezek ellenére jó úton jár – jelentette ki. Az adórendszerben 2008 elejétől olyan átalakítások lesznek, amelyek a jövedelmi típusú adókról a vagyoni típusú adókra helyezik át a hangsúlyt – tette hozzá a miniszter.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet