A gazdasági tárca egyik környezetvédelmi rendelete miatt visszamenőlegesen módosítanák a regisztrációs adóról szóló törvényt, így visszatérítésre jogosultak lehetnek azok, akik február óta Euro–2-es motorral rendelkező, benzines gépjárművet helyeztek forgalomba. A törvény legutóbbi módosítása február 5-én lépett hatályba. Az adótételeket meghatározó táblázatot egy újabb oszloppal bővítették, hogy az Euro–2-es motorral rendelkező gépjárműveket is behozhassák az országba.
A GKM környezetvédelmi besorolásokat meghatározó rendeletében egy kategóriát alkotnak az 1996 és 2000 között gyártott, Euro–2-es motorral felszerelt benzines és dízel üzemű gépjárművek, viszont a hatályos regadótörvény szerint más-más adótétel vonatkozik rájuk, utóbbiakért 50 százalékkal kevesebbet kell fizetni. Molnár Albert szocialista és Világosi Gábor szabaddemokrata képviselő ezért javaslatot nyújtott be a regadótörvény módosítására, amely a benzines gépjárműveket visszamenőlegesen a kedvezményes kategóriába sorolná. Győző Gábor, a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének elnöke szerint a százat sem éri majd el azok száma, akik február 5-e óta ilyen gépjárművet hoztak be. A javaslat szerint ők visszaigényelhetik majd a többletet a vámhatóságtól, a most zajló regadó-visszatérítés feltételeinek megfelelően.
