Megszavazta tegnap a fővárosi közgyűlés, hogy a szakképző intézmények racionalizálási programját egy évvel elhalasszák. Nagy meglepetésre Tarlós István Fidesz-frakcióvezető javaslatának támogatói között szocialista és szabaddemokrata képviselő is volt. Az MSZP fővárosi frakcióvezetője, Steiner Pál a Klubrádióban arról beszélt, hogy az átszervezés elhalasztásának megszavazása technikai véletlen lehetett, így a téma várhatóan újra napirendre kerül a közgyűlésen. Ha mégsem terjesztenek elő új, ezzel ellenkező tartalmú javaslatot, akkor legkorábban 2008 szeptemberétől lehet átszervezni a budapesti szakiskolákat, ami ellen a diákok, a tanárok és szülők hetek óta tiltakoznak. A szakoktatás racionalizálásának keretében húsz fővárosi szakközépiskolát és szakképzési intézményt szüntetnének meg, illetve vonnának össze.
