BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Véletlenül halasztották el a szakiskolák átszervezését

2007. február 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megszavazta tegnap a fővárosi közgyűlés, hogy a szakképző intézmények racionalizálási programját egy évvel elhalasszák. Nagy meglepetésre Tarlós István Fidesz-frakcióvezető javaslatának támogatói között szocialista és szabaddemokrata képviselő is volt. Az MSZP fővárosi frakcióvezetője, Steiner Pál a Klubrádióban arról beszélt, hogy az átszervezés elhalasztásának megszavazása technikai véletlen lehetett, így a téma várhatóan újra napirendre kerül a közgyűlésen. Ha mégsem terjesztenek elő új, ezzel ellenkező tartalmú javaslatot, akkor legkorábban 2008 szeptemberétől lehet átszervezni a budapesti szakiskolákat, ami ellen a diákok, a tanárok és szülők hetek óta tiltakoznak. A szakoktatás racionalizálásának keretében húsz fővárosi szakközépiskolát és szakképzési intézményt szüntetnének meg, illetve vonnának össze.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet