BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bírta az ütemet az ügyfélkapu

Üzemzavar nélkül esett túl az első nagy vizsgán az elektronikus adóbevallás rendszere, bár a havi járulékbevallás továbbítása és a nyomtatványok letöltése a nagy forgalom miatt a szokásosnál lassabban ment.

2007. február 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Először adta le elektronikusan minden munkáltató és kifizető a havi járulékbevallást. Az ügyfélkapu és az eBev portál üzemszünet és komolyabb fennakadás nélkül bonyolította le a megnövekedett forgalmat – mondta lapunknak Nagy József, az APEH főosztályvezetője. A várt 1,3 millió bevallásból 600 ezret már múlt péntekig beküldtek a kötelezettek, a hét végén pedig 350 ezer bevallás érkezett az adóhivatalhoz. Tegnap óránként átlagosan 20 ezer dokumentumot továbbítottak az ügyfélkapun keresztül az APEH e-bevallásra szolgáló portáljának. Sokan panaszkodtak a rendszer lassúságára, Nagy szerint azonban türelemmel ki kell várni a továbbítást. Ha valaki technikai problémák miatt nem tudta tegnap elküldeni a bevallását, nem büntetik meg, de a szankció elkerüléséhez bizonyítania kell, hogy próbálkozott.
A nagy forgalom miatt az APEH a szokásostól eltérően nem küldte néhány percen belül a bevallás beküldéséről a nyugtát. Emiatt sokan megijedtek, és többször is feladták a dokumentumot, pedig a továbbítást az ügyfélkaputól kapott visszaigazolás is bizonyítja – teszi hozzá Nagy. Az adóhatóságnak 3 munkanapja van a visszajelzésre. A hibás bevallások miatt sem érdemes izgulni, a határidőn túli javításért mulasztási bírságot nem szabnak ki. Az APEH megerősített ügyfélszolgálata tegnap kivételesen éjfélig üzemelt. Az ügyfelek zöme a szokásostól eltérően nem adózási, hanem informatikai kérdésekkel fordult az adóhatóság munkatársaihoz.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet