A parlament épületének elkerítéséről nyújtottak be hétfőn törvényjavaslatot a Kereszténydemokrata Néppárt országgyűlési képviselői. Eszerint a Parlament, valamint a képviselői irodaház közvetlen környékén lévő területek elzárását kizárólag országgyűlési határozattal engedélyezhetnék. Ha a kordonra sürgősen szükség lenne, a nemzetbiztonsági bizottság is megadhatná az engedélyt az ellenzéki képviselők javaslata szerint, ám a döntést a következő ülésnapon meg kellene tárgyalnia az parlamentnek is. A KDNP szerint az elkerítésről szóló törvény egyidejűleg biztosítaná az alkotmányos alapjogok érvényesülését és az országgyűlés biztonságát.
