A február 27-ei ülésen fogják az unió pénzügyminiszterei megtárgyalni a decemberben Brüsszelnek elküldött aktualizált magyar konvergenciaprogramot – jelentette ki tegnap Veres János. A pénzügyminiszter tájékoztatása szerint a bizottság jövő héten értékeli a dokumentumot, elsősorban a szeptemberi és a decemberi változat leadása között hozott reformlépéseket vizsgálják.
A magyar kormány április 10-én osztja meg az uniós tisztviselőkkel a szeptembertől számított első reformfélév értékelését, amelyben várhatóan szerepelni fog, hogy a konszolidáció eredménnyel járt és az ország folytatja útját a deficitcsökkentő pályán.
Nem áll szándékában a kormánynak minden állami vagyonelemet egy szervezetnél összevonni – közölte újságírói kérdésre Veres. Mint az lapunkban is megírtuk, az új vagyontörvény kapcsán az ÁPV Rt., a Nemzeti Földalap és a KVI összevonásával egy új vagyonkezelő szervezet létrehozásáról zajlanak az egyeztetések. Nem lesz ugyanakkor „erőltetett centralizáció”, azaz ha célszerű minisztériumi tulajdonban hagyni bizonyos cégeket vagy ingatlanokat, akkor ennek nem lesz elvi akadálya – mondta a miniszter.
