BUX 139124.28 -0,13 %
OTP 45200 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kísérik üzletemberek Gyurcsányt

2007. január 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ma utazik Gyurcsány Ferenc kormányfő a svájci Davosba, a Világgazdasági Fórumra – tudta meg lapunk a Kormányszóvivői Irodán. A miniszterelnököt elkíséri Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter is, a magyar delegációban ugyanakkor nem lesznek jelen a hazai vállalkozói világ képviselői.
Az elmúlt években nem képviseltette magát ilyen magas szinten a magyar kormány a globális politikai és üzleti elit összejövetelén, ugyanakkor az idei részvételre a Világgazdasági Fórum alapítója személyes levélben kérte fel Gyurcsányt. A kormányfő az európai gazdasági növekedés fenntarthatóságával foglalkozó munkacsoport munkájában vesz részt, együtt többek között az OECD főtitkárával, a francia kereskedelmi, valamint a német gazdasági és technológiai miniszterrel. Információink szerint a miniszterelnök az EU-hoz újonnan csatlakozott kelet-közép-európai országokban végbemenő reformfolyamatokról és az azokkal kapcsolatos dilemmákról fejti majd ki gondolatait. Gyurcsány Ferenc, aki csütörtök délután érkezik vissza Magyarországra, Davosban több befektetővel és Viktor Janukovics ukrán miniszterelnökkel is tárgyal.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet