BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az EB üzent Moszkvának

2007. január 8. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Bizottság (EB) magyarázatot kér az olajellátás fennakadása miatt moszkvai és minszki hatóságoktól. Brüsszel időközben tájékozódik arról is, sor került-e korlátozásra a Barátság kőolajvezeték szlovákiai és délkelet-európai szakaszán. Andris Piebalgs, az EB energiapolitikáért felelős tagja azt tervezi, hogy a hét második felére összehívja a tagállamok képviselőiből álló, úgynevezett olajellátási csoportot. A testület felmérné a kialakult helyzetet, kitérve arra a problémára is, ha a további ellátási nehézségek arra kényszerítenének tagállamokat, hogy stratégiai tartalékukhoz nyúljanak. A múlt héten a fehérorosz–orosz gázvita nyomán az EU gázkoordinációs csoportja egyelőre nem látta szükségesnek, hogy konkrét intézkedéseket hozzon. Brüsszel hétfőn egyébként újra megerősítette: elvárja Moszkvától, hogy eleget tegyen szerződéses kötelezettségeinek, beleértve, hogy nem változtat a rögzített energiaárakon.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet