BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az árréstömeg felét bukhatják a patikák

2006. október 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A patikusok az árréstömeg 40–50 százalékát is elveszíthetik a kormányzati intézkedések miatt – állította lapunknak a Magyar Gyógyszerész Kamara elnöke. Hávelné Szatmári Katalin szerint az árrésből 2-3 milliárd forintot a kiskereskedelem szívhat el, a gyógyszer-gazdaságossági törvény szerint ugyanis a jövőben nem csak gyógyszertárak forgalmazhatnak vény nélkül kapható készítményeket. A tényleges kiesés mértéke azonban kisebb lehet: úgy tudni, a gyógyszergyártók nem favorizálják a patikán kívüli forgalmazást, mert a szerek leértékelődésétől tartanak, illetve a javaslat szerint ezeknél a készítményeknél megszűnne a hatósági árrés. Az árak elszállásának a gyártók szabhatnának gátat.
Részletek a 2. oldalon

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet