A patikusok az árréstömeg 40–50 százalékát is elveszíthetik a kormányzati intézkedések miatt – állította lapunknak a Magyar Gyógyszerész Kamara elnöke. Hávelné Szatmári Katalin szerint az árrésből 2-3 milliárd forintot a kiskereskedelem szívhat el, a gyógyszer-gazdaságossági törvény szerint ugyanis a jövőben nem csak gyógyszertárak forgalmazhatnak vény nélkül kapható készítményeket. A tényleges kiesés mértéke azonban kisebb lehet: úgy tudni, a gyógyszergyártók nem favorizálják a patikán kívüli forgalmazást, mert a szerek leértékelődésétől tartanak, illetve a javaslat szerint ezeknél a készítményeknél megszűnne a hatósági árrés. Az árak elszállásának a gyártók szabhatnának gátat.
Részletek a 2. oldalon
