BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

MDF: nem szabad az egész pakkot visszavonni

2006. október 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár valamivel jobb szereplésre számítottam, indulásom lényegét tekintve sikeresek voltunk – értékelte lapunknak saját és pártja szereplését Katona Kálmán, a Magyar Demokrata Fórum főpolgármester-jelöltje. Az elsődleges cél az volt, hogy az MDF minél jobb eredménnyel kerüljön be a Fővárosi Közgyűlésbe; ezért kellett önállóan megmérettetnie magát, mert a tapasztalat szerint amelyik szervezet nem állít önálló főpolgármester-jelöltet, az nem is tud bekerülni a közgyűlésbe. A politikus szerint ha a fővárosi kampány megmarad szakmai síkon, s nem sodorja el a miniszterelnöki hazugságbeszéd körül támadt belpolitikai vihar, akkor sokkal jobban is végezhetett volna.
Sokáig úgy festett, a kisebbik jobboldali párt lehet a mérleg nyelve, ám a főpolgármester szavazatával (Demszky Gábor lemond frakciótagságáról, helyébe másik SZDSZ-es lép) biztosított a várost eddig is irányító koalíció többsége. Katona Kálmán szerint a következő négy évben nem politikai szimpátia, hanem ügyek szerint fognak dönteni az együttműködésről a városvezetéssel.
A kormányfővel szembeni bizalmi szavazásról az a véleménye, hogy annak már rég itt volt az ideje. Az MDF egyetért a köztársasági elnökkel abban, hogy a koalíciós pártoknak kell törvényes megoldást találniuk erre a helyzetre. Katona értékelése szerint a helyhatósági választás eredménye egyben elutasító válasz a kormány csomagjára – viszont véleménye szerint a pakk egészének visszavonása az egyik legrosszabb döntés lenne, inkább az egyes részek felülvizsgálatára van szükség.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet