A kormány tegnap felállította azt a három szakértői bizottságot, amelyek a lakossági pénzügyek, a kereskedelem és az energiapiac területén vizsgálják meg a zavarokat okozó szabályozást és gyakorlatot. Lapunknak sikerült megszólaltatnia a három bizottság elnökét. Várhegyi Éva szerint a pozitív adóslista hozzájárulna a költségek csökkentéséhez. Hoffmann Istvánné a vizsgálatokat kiterjesztené arra a kérdésre is, hogy miért drágább a magyar termék, mint egy szlovák vagy lengyel. Vajda György pedig azt mondta, hogy át kell tekinteni egy új atomerőmű építésének lehetőségeit. A bizottsági munkában részt vevők nem kapnak díjazást, de költségtérítést igen. Segéderőt eltérő mértékben vehetnek igénybe: míg a kereskedelemre ráállított testület alkalmasint PhD hallgatók segítségét is igénybe veheti, a pénzügyi szekció kizárólag a már rendelkezésre álló információkból dolgozhat. Az összegzést év végéig kell elkészíteniük. Egyes vélemények szerint az egész bizottságosdi csak arra jó, hogy a kormány leszerelje az ágazati politikáját kritizáló értelmiséget.
