BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kik a kamatemelés nyertesei?

2006. szeptember 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lapunk várakozásainak megfelelően 50 bázisponttal emelte az alapkamatot tegnapi ülésén a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa, az új kamatszint 7,75 százalék. A piac forinterősödéssel honorálta a döntést, amit délután korrekció követett. Általános vélekedés szerint az elmúlt napok történései nem elhanyagolható szerepet játszottak a döntésben. A tanács közleményében mindenesetre szűkszavúan esett szó a konvergenciaprogram lehetséges jövőjéről mint kockázati tényezőről; Járai Zsigmond tájékoztatóján már szóba került a csomag, amelynek a társadalmi támogatottsága a jegybankelnök szerint egyre inkább szűkül. A bankok számítottak az emelésre, ezt jelzi szakemberek szerint, hogy a vállalati forinthitelek már a kamatdöntés előtt drágultak. Egységes vélemény szerint további teret nyerhet a devizahitel a forintalapúakkal szemben – és még nincs vége a kamatemelésnek. Ingatlanos cégek szerint drágulhatnak az új lakások, a fejlesztők ugyanis az állami támogatás miatt forintalapú hiteleket vesznek fel.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet