BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Homályban a gyógyszergazdaság

2006. szeptember 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egészségügyi minisztérium vezetői kedden találkoztak a gyógyszergyártókkal az új gyógyszer-gazdaságossági törvény kapcsán. A jogszabály az egészségügyi reform része, feltehetően egyebek közt majd a medicinák támogatási rendszeréről is rendelkezik. Molnár Lajos egészségügyi miniszter ugyanakkor korábban úgy nyilatkozott, hogy ez a törvény leváltaná az évenkénti megállapodásokat a gyártókkal és nyilvánossá tenné az ártárgyalásokat. Igaz, az már jelenleg is nyilvános, ám a miniszter – eddigi megnyilvánulási alapján – ezzel nem túlzottan elégedett.
A NAPI Gazdaság információja szerint a megbeszélésen részt vevő gyártók sem látják, mindez miként valósul majd meg. Az sejthető, hogy a gyártóknak továbbra is hozzá kell járulniuk a gyógyszerkasszához, és könnyen elképzelhető, hogy a korábbinál jóval nagyobb összeggel. Az idén összesen 20 milliárd forintot fizetnek be; egyes információk szerint a befizetés elérheti a gyógyszerforgalom 10 százalékát.
A minisztérium közlése szerint a megbeszélésen a gyártóktól az új törvényhez és a vény nélküli gyógyszerek patikából való kiviteléhez várnak javaslatokat. Folyosói pletyka szerint felmerült az is, hogy csökkenne a közgyógykeret, ám ezt a tárca cáfolta.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet