– Mennyit költenek idén az önkormányzati kampányra?
– Valamivel több mint egymillió forintot.
– Bővült a keret a négy évvel ezelőttihez képest?
– Nem, akkor is nagyjából ennyi állt rendelkezésünkre.
– Honnan jön össze a pénz? Működik az amerikai módi, felajánlásokból is összejön valamennyi?
– Az önkormányzati munkáért tiszteletdíjat kapók egy közös számlára fizetik a díjuk egy részét, ebből finanszírozzuk a kampányt. Felajánlásokból nem jutunk pénzhez.
– Hány fős csapattal készülnek a választásra?
– A csapat magját ketten alkotják, de természetesen egyes részfeladatok végrehajtásában önkéntesek is közreműködnek.
– Milyen médiafelületeket használnak a kampány során?
– Minden lakásba eljut a városi újság, amelyben fizetett hirdetéseket teszünk közzé. Saját kiadványunk is megjelenik a kampányidőszakban, Szabad Város néven. A helyi rádióban és tévében is hirdetünk.
– Az internetet is felhasználják?
– Ez egyelőre nem hatékony módszer a választók elérésére.
– Milyen téma köré épül fel a mostani kampány Békéscsabán?
– A munkahelyteremtés kiemelt jelentőségű ezen a vidéken, de az ökoturizmus is fontos téma.
