BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

KVI, ÁPV – ki marad talpon?

2006. szeptember 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Még az idén elkészülhet az egységes vagyonhasznosítás szervezeti feltételeit megteremtő törvényjavaslat, amiben információink szerint a Kincstári Vagyoni Igazgatóságot erősíthetik meg. A választást logikussá teszi, hogy a két vagyonkezelő szervezet, a KVI és az ÁPV közül előbbi a kezelt vagyon nagyságát tekintve jóval méretesebb. A jogszabályokból is erre lehet következtetni: egy júniusi kormányhatározat idén december 31-éig szab határidőt a KVI egységes vagyonkezelő szervezetté történő alakítására. Az biztos, hogy az összevonásuk nem került le a napirendről – ezt lapunknak megerősítették a pénzügyi tárca sajtóosztályán is. A KVI helyzetét azonban rontja, hogy az Állami Számvevőszék lesújtó véleményt alkotott tavalyi működésükről. Ehhez képest jól mutat ugyan az idén eddig elért 13 milliárd forintos bevétel, ám a nagyobb üzletek a második félévben születhetnek. Ezeket – közte a Club Aliga ötödszöri meghirdetését – viszont októberig el kell indítani, hogy még idén pénz is legyen belőlük. A privatizáció örökzöld témája a politikusoknak: a Fidesz állításait cáfolandó tegnap a szocialisták közleményben tudatták a világgal, hogy nem áll szándékukban piacra dobni az MVM-et, a Postát, a Szerencsejáték Rt.-t és a Tokaj Kereskedőház Rt.-t. – vagyis ellenkező állásponton vannak, mint a liberálisok.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet