A költségvetés kiadásai megint alatta maradtak a Pénzügyminisztérium várakozásainak, így az államháztartás immár sokadszorra kedvezőbb egyenleggel zárta az aktuális hónapot a hivatalos prognózisnál. A 134,9 milliárd forintos hiány nem számít rendkívülinek, ellenben az év nyolc hónapja alatt felmutatott 1386,9 milliárd forint csaknem 40 százalékkal nagyobb, mint egy éve. Egyben a bruttó hazai termék (GDP) 5,96 százalékát éri el.
Lapunk számításai szerint augusztusban a költségvetési kiadásoknál 21 milliárd forintot spóroltak, a többletbevételek pedig további 6,3 milliárddal javították a mérleget. Augusztus közepesen erős hónapnak számít a bevételek szempontjából, a havi átlagokhoz képest a jövedéki adókból és az államháztartás alrendszereitől származó bevételekből várt nagyobb összeget a Pénzügyminisztérium.
A következő időszakban a bevételek meglódulására lehet számítani a szeptemberi adóváltozások eredményeképpen. Elsősorban az áfasoron várható növekedés az 5 százalékpontos adóemelés miatt, de az egészségbiztosítási kasszának is szépen hoz majd a megemelt egyéni járulék, illetve a minimum járulékalap bevezetése.
