Novembertől, vagyis az önkormányzati választások után a lakosság átlagosan 8,4 százalékkal, a közüzemi fogyasztók pedig 8 százalékkal fizetnek többet a távhőért Budapesten, egyben növekszik a rászorulók díjkompenzációja is. Körképünk szerint a vidéki nagyvárosok is megvárják a szavazást az áremelésekkel. Debrecenben októberig nem lesz változás, az E.On azonban már az önkormányzat elé terjesztette számításait, ennek alapján pedig a gázáremelés hatását tükröző díjnövekedés várható ősz közepére – tudtuk meg Varga Lászlótól, a debreceni önkormányzat városfejlesztési főosztályának vezetőjétől. Lekerült a napirendről a kérdés a pécsi önkormányzat közgyűlésén, legközelebb a választások után összehívott új közgyűlés foglalkozhat érdemben a távfűtési díjak emelésével – mondta a NAPI Gazdaságnak Pánics György, a polgármesteri hivatal sajtófőnöke, hozzátette azonban, hogy jövő év elején minden bizonnyal az inflációval és az energiaárak emelésével korrigált díjszabás lép életbe a városban. Egyelőre nem drágul a távfűtés Győrött sem, Miskolcon ugyanakkor a szeptember 7-ei közgyűlés dönt az áremelésről – a miskolci hőszolgáltató előterjesztése már az alpolgármester asztalán van. Valamennyi város tisztségviselője megerősítette, hogy amennyiben mégis megtörténnek az emelések, a nehezebb körülményekhez hozzáigazítják a szociális támogatás rendszerét is.
