BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OÉT-áldás nélkül mehet a program Brüsszelbe

2006. augusztus 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A végleges formáját még mindig el nem nyert konvergenciaprogramról tárgyal ma az Országos Érdekegyeztető Tanács – az ülés várhatóan nem az egyetértésről szóló nyilatkozatokkal zárul majd. A munkavállalók elfogadhatatlannak tartják a jövedelempolitika alakulását, főleg azt, hogy jövőre veszítenek reálértékükből a keresetek. Nem kizárt, hogy emiatt őszi demonstrációk lehetőségére is figyelmeztetik a kormányt az érdekképviseleti vezetők. A munkaadók a növekvő adóterhek miatt emelnek kifogást, ami szerintük a gazdaság visszafogásával, munkahelyek megszűnésével jár majd. A kormány képviselője pedig vélhetően azt az álláspontot képviseli majd, hogy az állami szektorból többet nem lehet kisajtolni a fenntartható növekedési pálya érdekében. A vita alapja, a konverenciaprogram pénteken megismert legújabb változata nagy újdonságot nem tartalmaz, de legalább annyi kiderül belőle, hogy a kormány folytatja a privatizációt, illetve hogy a 2008-ban bevezetni tervezett ingatlanadó a lakosságra és a vállalkozásokra egyaránt kiterjed.
Cikkeink a 2. oldalon

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet