BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még egy adóval többet vethetnek ki?

2006. augusztus 22. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem feltétlenül az iparűzési adó (ipa) kiváltására szolgálna a 2008-ban bevezetni tervezett ingatlanadó, elképzelhető, hogy arra egy másik megoldást keres a Pénzügyminisztérium. A tárca szóvivője szerint bár a legutóbbi törvénymódosítással eltörölték az iparűzési adó 2008-as megszűnését előíró paragrafust, mindenképpen le akarják cserélni az ipát, de a határidőre vonatkozóan még nem született döntés. Pichler Ferenc elmondta, erre az önkormányzati finanszírozás átalakítása miatt van szükség. Az új, az ipát felváltó adó alapjáról változatlanul többféle elképzelés él, így az terhelheti a nyereséget is.
Az iparűzési adót több cég is megtámadta, ügyükben a Zala megyei bíróság fordult előzetes döntéshozatali kérelemmel az EU Bíróságához, a kereset a minap jelent meg az unió hivatalos lapjában. Lapunk több céget is megkeresett, de nyilatkozatot nem kívántak adni sem az érintett adó összegéről, sem a kereset tartalmáról. Az egyik vállalatnál meglepődve értesültek arról, hogy szerepelnek a felperesek listáján. Óvatosságuk érthető: szakértők szerint akár a kapcsolati tőke is sérülhet, ha nem kellő gondossággal jár el egy ilyen ügy során a vállalat.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet