Egy, a Magyar Közlönyben megjelent külügyminiszteri határozat hatályon kívül helyezi az Izrael Állammal kötött, a beruházások elősegítéséről és kölcsönös védelméről szóló megállapodást. Az MTI-Eco beszámolója szerint az Izrael által kezdeményezett felmondás jövő év júniusában lép életbe, de az egyezmény hatálya alatt létrejött beruházásokat 2027-ig illeti meg védelem. Az MTI megkeresésére Izrael budapesti nagykövetségének sajtóirodája azzal indokolta az egyezmény felmondását, hogy az Európai Unió tagországaival nincs ilyen egyezménye Izraelnek. Amúgy pedig múlt év novemberében egy gazdasági kooperációs egyezményt írt alá a két ország, amely tartalmában több, mint a korábbi megállapodás, így azt nem volt értelme fenntartani.
